Reklam
Sohbet
Sosyal SayfalarımızZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret510702
Adem Yavuz Sakinleri Sokak İftarında Bir Araya Geldi

Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarlarının beşincisi Adem Yavuz mahallemizde bulunan Menekşe Caddesi’nde gerçekleşti. Adem Yavuz ve Aşağı Dudullu mahalleleri için verilen iftar yemeğine yaklaşık 3000 kişi katıldı.

Ümraniye Belediyesi, binlerce Ümraniyeliyi aynı sofrada buluşturdu. Sokak iftarına; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Osman Nuri Anbarkaya, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

AK Parti Ümraniye Adem Yavuz Mahalle Başkanı Dursun Karaboğa ve AK Parti Aşağı Dudullu Mahalle Başkanı Orhan Ergün kısa bir selamlama konuşması yaparak, tüm mahallelere olduğu gibi Adem Yavuz ve Aşağı Dudullu mahallesine de desteklerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu,” Bizler huzur içerisinde oruçlarımızı açıyoruz. Fakat İslam coğrafyasında bizim kadar huzuru olmayan kardeşlerimiz var. Bildiğiniz üzere Ramazan ayının ilk gününde Siyonist İsrail 62 kardeşimizi şehit ederek birçok kardeşimizi de yaraladı. Allah bunları ıslah etsin, olmuyorlarsa helak etsin. İslam’ın ilk kıblesi Kudüs işgal altında ve buna sesini çıkaran tek lider Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. 15 yıldır Türkiye’nin gelişiminden bahseden ve bundan rahatsız olanların ülke üzerinde yapmak istediği kötülüklerden bahseden Eminmollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinde milletin yine doğru kararı vereceğini söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda gerçekleştirdiği konuşmada, “Allah’ın rahmeti, bereketi hepimizin üzerine olsun. Bugün düzenlediğimiz sokak iftarları kapsamında Adem Yavuz ve Aşağı Dudullu mahalle sakinlerimizle bir araya gelerek aynı sofrada oruçlarımızı açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu iftar sofraları komşuluğun kaynaşmasında önemli rol oynuyor. Bizler geçmişte bütün dünyaya adaletle hükmeden milletin çocuklarıyız. Yeniden dünyaya adaletle hükmedeceğimiz büyük devlet olmanın mücadelesini veriyoruz. Fakat birileri bizim bu güçlenmemizden dolayı rahatsız oluyor. Türkiye’nin büyümesini, kalkınmasını istemiyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız recep Tayyip Erdoğan’a karşı düşmanlıkları bu yüzdendir” dedi. Başkan Hasan Can, en önemli sorunlardan biri olan 2B’nin de diğer birçok sorun gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan döneminde çözüldüğünü söyledi. Ardından 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yapan Başkan Hasan Can, Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul eylesin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu.

İftar programından sonra Başkan Hasan Can Adem Yavuz Mahallesi, Hz. Hüseyin Camii’nde cami cematiyle bir araya gelerek sohbet etti.

Resim üzerine tıklayarak büyük fotoğrafı görebilirsiniz.

yangınyangın
yangınyangın
REKLAM ALANI

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
173 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Acil Telefonlar
ADEM YAVUZ PANOROMA
  Ademyavuz Panoroma
Reklam
Muhabirimiz olun

 muhabirimiz olun