Reklam
Sohbet
Sosyal Sayfalarımız



Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret504535

Twitter'da canlı yayın dönemi.

Twitter'da canlı yayın dönemi.

Dünyanın en büyük mikro blog sitesi Twitter üzerinden artık canlı yayın yapılabilecek. Son gelen güncelleme sonrası iOS ve Android platformlarında kullanıcılar canlı yayın paylaşabilecek.

Twitter beklenen özelliği sonunda yayınladı. Facebook ile birlikte sosyal medya üzerinde en çok kullanıcıya sahip olan Twitter, gözle görülür en büyük eksiği sayılabilecek olan canlı yayın özelliğini Periscope'un desteği altında kapatıyor.

Kullanım amacı ve deneyimi ile Facebook ile ciddi rekabet edebilecek olan canlı yayın özelliği artık Twitter üzerinde de kullanılabilecek. Son gelen güncellemeyle birlikte kullanıcılar tweet atma tuşuna bastıklarında “canlı yayın" seçeneğine basarak, canlı yayını takipçileriyle paylaşabilecek. Twitter üzerinden yapılan canlı bir yayının izleyicileri, yorumla birlikte kalp göndererek yayıncıyla etkileşime geçebiliyorken içerisinde canlı yayın bulunan tweetler, retweet edilebilecek.

Canlı yayın özelliğini kullanmak için Twitter uygulamanızı güncellemeniz gerekiyor. Canlı yayına devam edebilmeniz için Twitter hesabınızın Periscope hesabı ile bağlantılı olması gerekiyor. Eğer Periscope hesabınız varsa ve Twitter uygulaması üzerinde canlı yayın kısmına bastığınızda “canlı yayına geç" tuşuna basarak, canlı yayını başlatabilirsiniz.

Yaklaşık 3 yıllık bekleyişin ardından Twitter - Periscope birlikteliği ile canlı yayın özelliği Twitter'e gelmiş oldu.

REKLAM ALANI

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
295 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Acil Telefonlar
ADEM YAVUZ PANOROMA
  Ademyavuz Panoroma
Reklam
Muhabirimiz olun

 muhabirimiz olun