Reklam
Resim Galerisinden
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 5°
Sohbet
Sosyal SayfalarımızZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret490599
2B Sahiplerine Müjde
Geçtiğimiz sene ekim ayında meclis gündemine alınan 2B arazilerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinden oybirliğiyle geçti.

İlk etepta Kazım Karabekir, Elmalıkent, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar, Hekimbaşı mahallelerinde bulunan 2B arazilerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları Ümraniye Belediyesinin göstermiş olduğu yoğun çabalar neticesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinden geçti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın katıldığı bir televizyon programında  Kazım Karabekir, Topağacı, Dumlupınar, Hekimbaşı, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinden geçtiğini ve askıya çıktığını söyledi. Meclis kararının Ümraniye Belediyesine gelmesiyle beraber 1/1000 ölçekli nazım imar planı hazırlanacak ve  2017’nin sonbaharında bu mahallelerde ruhsatlı inşaat yapımının başlayacağını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,  2008 yılında imarsız olarak Ümraniye’ye geçen daha sonra uzlaşma yoluyla imar çıkartılan bölgeler için  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine teşekkürler etti.

REKLAM ALANI

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      686 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Nöbetçi Eczaneler
  
Acil Telefonlar
itfaiye+ambulans
Reklam
ADEM YAVUZ PANOROMA
  Ademyavuz Panoroma
Reklam
Muhabirimiz olun

 muhabirimiz olun